خانه / دسته‌بندی نشده / دوخت لباس با پارچه گیپور

دوخت لباس با پارچه گیپور

آیا نحوه دوخت لباس و یا تعمیر آن را با پارچه گیپور بلد هستید؟ می دانید هنگام خیاطی با پارچه گیپور چه نکاتی را باید رعایت کنید؟
پارچه های گیپور حالت خاصی دارند که درون بافت و الیاف تار و پودی پارچه حفره های خالی وجود دارد و همین مسئله دوخت و دوز آن را کمی با دشواری روبرو کرده و اگر به بحث دوخت پارچه گیپور توجه نداشته باشیم ممکن است هنگام سفارش گرفتن از مشتری هایمان لباس و پارچه آن ها را خراب کرده و به جای سود ضرر به پایمان نوشته شود.

دوخت پارچه گیپور

نیازی نیست تا حتما دستی دوخت پارچه گیپور را انجام دهیم، زیرا ممکن است در روز چندین سفارش با همین جنس داشته و سرمان شلوغ باشد. طبیعتا در این حالت وقت خالی برای دوخت دستی نخواهیم داشت که نخ و سوزن دست گرفته و با دقت کامل به این عمل بپردازیم.
گرچه دوخت لباس با پارچه گیپور به وسیله نخ و سوزن و دستی بهترین راه حل است و دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت و به خانمهایی که قرار است برای شخص خودشان لباسی بدوزند توصیه می کنیم تا حتما آن را به صورت دستی انجام دهند.

دوخت پارچه گیپور

اما وقتی قرار است به عنوان یک خیاط یا تولیدکننده لباس زنانه دوخت انواع پارچه گیپور را انجام دهیم، کامل ترین روشی که نهایت دقت را به خرج خواهد داد این است که ابتدا تکه های برش و الگو را روی هم گذاشته و به وسیله سنجاق وصل کنیم تا دقیقا تکه های شکوفه ای و بافت دار گیپور بر روی هم قرار گرفته و حفره خالی سبب دوخت نشدن پارچه و یا پاره شدن سریع نگردد. و پس از آن با سرعت بسیار کمی دوخت را آغاز کرده و پیش برویم.
دقیقا طی دیدن فیلم زیر می توان عملی دوخت کردن پارچه گیپور را دیده و به صورت تجربی مشاهده نماییم.

منبع: پوشاک ایرانی

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
متین افکار
شماره موبایل: 09126131699
کانال تلگرام: parchebazar1@
پست الکترونيکي: matin.afkar@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده پارچه گیپور در بازار

قیمت عمده پارچه گیپور در بازار معمولا به وسیله تجاری که قدرت بازرگانی بین الملل …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام